Kiürítették a bécsi főpályaudvart egy meg nem nevezett fenyegetés miatt – közölte a város rendőrsége.
A bécsi rendőrség a közösségi médiában közzétett bejegyzésében közölte, hogy „nagyszabású rendőri művelet van folyamatban”.
#Aktuell läuft am Hauptbahnhof Wien ein größerer Polizeieinsatz. Nach einer eingehenden Drohung wird dieser geräumt. Wir sind mit mehreren Kräften vor Ort und klären die Lage. Vermeiden Sie den nicht notwendigen Aufenthalt im Bereich des Hauptbahnhofes. #w0303
— POLIZEI WIEN (@LPDWien) March 3, 2025
A rendőrség mindenkitől azt kéri, hogy kerülje el a pályaudvar környékét. A helyszínre tűzszerészek is kivonultak keresőkutyákkal.
Az osztrák vasúttársaság, az ÖBB közölte, hogy a pályaudvarra vezető vonalakon jelenleg szünetel a közlekedés. A fenyegetés a városi tömegközlekedést is érinti: az U1-es metróvonalat Südtiroler Platz-Hauptbahnhof állomása zárva tart, az S-Bahn vonatok pedig nem állnak meg a főpályaudvaron.
A Kurier című osztrák lap szerint
A lap értesülését idáig a hatóságok nem erősítették meg.
A veszély nem sokkal 16 óra után vált ismertté. Az állomás előcsarnokát kiürítették, az utasokat a pályaudvar elé terelték. Egyelőre nem világos, hogy mikor állhat helyre a forgalom.
