Belföld

Ötmilliárdos beruházás a Debreceni Egyetemen

Az informatikai kar új épülete alapkövének elhelyezésével ötmilliárdos fejlesztési program kezdődött meg pénteken a Debreceni Egyetemen (DE) - jelentette be Fésüs László akadémikus, rektor a ceremóniát megelőző sajtótájékoztatón.

A fejlesztéssel – amelyhez 4,88 milliárd forint uniós támogatást nyertek – átalakul a DE teljes természettudományi-műszaki képzése és infokommunikációs-technológiai háttere – mondta a rektor.

Fésüs László az informatikai kar 1,8 milliárd forintos uniós forrásból megvalósuló fejlesztése kapcsán megjegyezte: az egyetem egyik fő kitörési pontjának tekintik az informatikát. Az informatikai kar jövő év közepére elkészülő, 4500 négyzetméter hasznos alapterületű új épülete 3000 hallgatónak és 70 oktatónak ad jól felszerelt – oktatásra és kutatásra egyaránt alkalmas – tereket, oktatói szobákat és gyakorlati képzési helyeket.

Az informatikai kar épülete mellett – az ötmilliárdos projekt keretében – az orvoscentrum területén megkezdődött az orvosképzés elméleti megalapozását segítő, „elméleti négyszögként” ismert intézmények épületegyüttesének teljes felújítása; az agrárcentrumban a műszaki-agrár szaktanácsadói és továbbképzési központ felépítése. A projekt keretében laboratóriumokat újítanak fel, és komplex infokommunikációs technológiai fejlesztés is kezdődik.

Köpeczi Bócz Tamás, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség főigazgatója elismeréssel szólt a debreceni egyetemi beruházásokról, s elmondta: az infrastrukturális fejlesztések mellett az elmúlt években csupán humánerőforrás-fejlesztési pályázatokon 7,2 milliárd forint támogatást nyert az egyetem. Ez az összes hazai felsőoktatási intézmény által ilyen címen elnyert források 20 százaléka – tette hozzá a főigazgató.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik