Belföld

Dobogókő veszélyes terep lett

Veszélyes terepnek számít Dobogókő, ugyanis a síparadicsomhoz közeli emelkedőkön még a járművek is elakadtak. Ezért a rendőrség arra kér mindenkit, hogy ne induljon szánkózni vagy síelni arrafelé.

Senki ne induljon autóval Dobogókőre, mert a síparadicsomhoz közeli emelkedőkön elakadt járművek miatt igen veszélyes arrafelé a közlekedés – közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Beluzsárné Belicza Andrea arra kérte azokat, akik síelni vagy szánkózni vágynak, hogy semmiképp se keljenek útra, hiszen a folyamatos havazás miatt a hókotrók is nehezen boldogulnak.

Még nem tudják, hogy mennyi időbe kerül megtisztítani az utakat, mert az az időjárástól függ.

Lőrincz László, a dobogókői sícentrum vezetője arról is beszámolt, hogy bár jelenleg körülbelül 30 centiméter vastag a hótakaró, a pályát nem lehet használni. Egyelőre a dolgozóik az utakról és a parkolóból hordják oda a havat, amelyet tömöríteni fognak. Ezután, valószínűleg vasárnaptól válik síelhetővé a terep.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik