Demján Sándor, a Vállalkozók Országos Szövetségének (VOSZ) ügyvezető elnöke a Coop üzletlánc megalapításának 15. évfordulója alkalmából rendezett szerdai budapesti ünnepségen kiemelte: amikor egy piaci szervezet stratégiát tervez, akkor szem előtt kell tartania a versenyképességi követelményeket.
A kormánynak a termeléstől a feldolgozáson át az értékesítésig támogatnia kellene a cégeket, és olyan termelési rendszert kell létrehozni, ahol a magyar termék árban és minőségben is versenyképes – hangsúlyozta. Úgy vélekedett: a hipermarketben való kereskedés „egy korszerű életforma”, a magyar tulajdonú hipermarketek létrehozása erősíti a beszerzési volumen nagyságát, és „rá tud segíteni” a többi kis bolt versenyképességére, amin keresztül akciókat lehet csinálni.
Orbán: Fel kell kötni az alsóneműnket a nemzetközi versenyben
A magyar tulajdonban álló vállalkozások fontosságára hívta fel a figyelmet Orbán Viktor is a rendezvényen. A kormányfő szerint ugyanis a nemzetközi versenyben csak akkor tud az ország részt venni, ha rendelkezik megfelelő tőkével, tulajdonnal.
A rendezvényen hangsúlyozta, a nemzetközi gazdaság – közte a kereskedelem – határokon túlmutató karaktere nem jelenti azt, hogy ne képviselnének különlegesen nagy értéket azok a vállalkozások, amelyek magyar tulajdonban állnak. A nemzeti és a nemzetközi nem áll ellentmondásban egymással – jelentette ki, megjegyezve, „csak akkor tudjuk felkötni az alsóneműnket, ha van alsóneműnk; ha nincs, nincs mit felkötnünk a nemzetközi versenyben”.
A tisztességes, hazai vállalkozások olyan alapot jelentenek, amelyekre fel lehet építeni a megújuló és talpra álló magyar gazdaságot – mondta a miniszterelnök.
