A női NB I legjobb négy csapata játszhat a Magyar Kupa elődöntőjében

Czeglédi Zsolt / MTI
Kácsor Gréta hat gólt szerzett a Debrecenben

A címvédő FTC-Rail Cargo Hungaria és a DVSC Schaeffler is bejutott a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe, amelynek így teljes a mezőnye.

A Fradi a félidőben már hét góllal (19-12) vezetett a tavaly az elődöntőben legyőzött MTK ellen, és végül 38-24-re verte ellenfelét. A hazaiak válogatott játékosa, Klujber Katrin tízszer volt eredményes.

A Debrecen 36-23-ra győzött a Dunaújvárosi KKA otthonában. A hazaiak mindössze egyszer vezettek, még 1-0-ra.

A debreceniek ezt követően fokozatosan léptek el, a második félidő derekán már tíz góllal is vezettek. A mezőny legeredményesebbje a DVSC-s Töpfner Alexandra volt tíz góllal.

A négyes döntőt, amelyben a női NB I első négy helyezettje szerepel majd, március 9-én és 10-én rendezik.