A programon belül a legsikeresebbnek a fiatalok otthonteremtési támogatása bizonyult – mutatott rá a tárcavezető –, amelyet használt lakás vásárlására is igénybe lehet venni.
Az ezzel kapcsolatos igénylések régiónkénti megoszlása összefüggésben van a területek fejlettségével, így a konstrukciónak területi kiegyenlítő szerepe is van. Míg az igénylők 55 százaléka például észak-alföldi, 18 százaléka dél-alföldi és 12 százaléka dél-dunántúli, a fővárosiak csak az összes érdekelt 3 százalékát adják.
Állami kezességvállalással nyújtott kölcsönt tavaly december 31-ig nyolcezer fiatal vett igénybe, csaknem 40 milliárd forint értékben, otthonteremtési támogatásról 13 ezer ügyféllel, több mint 16 milliárd forintért köttetett szerződés 2005 végéig.
