Belföld

Potyka bácsi tiltakozik 1956 emlegetése ellen

A leghatározottabban tiltakozik az 1956-os események egyik közismert egyénisége az ellen, hogy az utóbbi napok „vandál" eseményeinek szereplői kapcsolatba hozzák magukat és e történéseket 1956-tal.

A Potyka bácsiként közismert egykori szabadságharcos szerdán az MTI-nek kijelentette: vandál ne vegye a szájára 1956-ot. „Ne csináljon ilyet senki, se nagy párt, se kis párt, se egyszerű ember, se szurkoló” – mondta polgári nevén Porubszky István János, elhárítva azt a kérdést, mely konkrét politikai erőkre érti e kijelentését.

Megítélése szerint a Magyar Televízió (MTV) is hibát követett el, amikor nem olvasta be a demonstrálók követeléseit, mert – mint mondta – ellenkező esetben nagy valószínűséggel másképp alakulnak a tévészékház ostromával zárult események.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik