Norvég–német döntő a női Eb-n

női foci (női foci)

A skandinávok hosszabbítás után tizenegyesekkel jutottak tovább a női labdarúgó-Európa-bajnokságon.

A Svédországban zajlódó kontinenstornán július 28-án rendezik a döntőt, nagy kérdés volt, melyik két résztvevővel.

A felső ágon – a magyar származású Marozsán Dzsenifer góljával – a németek túlléptek a házigazda svédeken, míg alul ennél drámaibb volt a továbbjutás.

Norvégia legjobbjai Dániával mérkőztek meg, és a fordulatos mérkőzésen a rendes játékidő leteltével 1-1-et mutatott az eredményjelző. A két csapat a hosszabbításban sem tudott egymás fölé kerekedni, ezért jöhettek a büntetők. Itt a dánok közül ketten is hibáztak a legelején, a norvégok viszont könyörtelenül büntettek és mindet belőtték. A vége 4-2 lett  Norvégiának. A meccs embere a norvég Marit Christensen volt.

Vajon a döntőben is Norvégia fog ünnepelni?
Fotó: AFP

Norvégia és Németország a torna alatt már találkozott egymással a csoportküzdelmekben, akkor a skandinávok nyertek 1-0-ra. Most jöhet a visszavágó, a döntőt vasárnap a Friends arénában rendezik. Németország válogatottja sorozatban hatodszorra nyerheti meg a kupát, a norvégok pedig – ha nyernek – harmadjára állhatnak a dobogó legfelső fokára.