Fucsovics hozta a kötelezőt és bosszút állhat Balázs Attiláért

Manuel Queimadelos / Quality Sport Images / Getty Images

Fucsovics Márton hétfőn továbbjutott a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójából, Balázs Attila viszont kiesett.

Fucsovics, a jelenlegi legjobb magyar férfi játékos – aki 57. a világranglistán – a selejtezőből érkezett Geoffrey Blancaneaux-val csapott össze, a francia ellenfél jelenleg karriercsúccsal a 191. pozíciót foglalja el. A 23 éves rivális életében először szerepelt főtáblán szülővárosának Grand Slam-tornáján. Első találkozójuk magabiztos adogatójátékokkal indult, 2:2-nél viszont a 30 éves nyíregyházi teniszező – aki 2020-ban nyolcaddöntős volt a Roland Garroson – elvette Blancaneaux szervagémjét, és aztán 34 perc alatt szettelőnybe került.

A folytatás is brékkel indult, Fucsovics hat játékot nyert sorozatban, majd 4:2 után újabb gémet vett el francia riválisától, aki azonban 5:2-nél visszabrékelt. Végül Fucsovics 59 perc alatt nyerte a szorossá váló játszmát.

Blancaneaux a harmadik játszmában is keményen küzdött, a mérkőzésen először brékelőnybe került, azonban Fucsovics rögtön vissza is vette az adogatójátékot. Ebben az időszakban főleg a fogadók voltak eredményesek, a játszma hajrájának 4:4-ről vágtak neki a felek, majd a magyar teniszező a hatodik meccslabdáját kihasználva, 2 óra 38 perc után győzött.

A következő fordulóban Fucsovics ellenfele a Balázs Attilának mindössze három nyert játékot engedélyező, huszadik kiemelt horvát Marin Cilic lesz.

A 33 éves Balázs a világranglistán jelenleg csak 262., ám mégis a párizsi Grand Slam-torna főtábláján kapott helyet. Ez védett ranglistájának köszönhető, ugyanis nemrég tért vissza 14 hónapos kényszerpihenő után, melynek során megműtötték régóta problémákat okozó lábát.