Körömrágós rangadó megnyerésével lett a Győr az NB I bajnoka

Czeglédi Zsolt / MTI

A Győri Audi ETO KC nyerte meg a női kézilabda NB I-et, miután az utolsó fordulóban nyerni tudott a bronzérmes Debrecen otthonában. Ugyan a Ferencváros kiütötte a Vácot és azonos pontszámmal végzett riválisával, de a jobb összgólkülönbség a győrieknek kedvez a végelszámolásnál. Ez volt az ETO 16. bajnoki elsősége, ami rekord – a Vasasnak 15, a Fradinak 13 aranyérme van.

Pénteken egy időben rendezték az aranyesélyes csapatok bajnokiját, a képlet pedig egyszerű volt: ha nyer a Győr, gyakorlatilag bajnok a tetemes gólkülönbségbeli előnye miatt, pontvesztése esetén viszont a Fradié lehetett volna az első hely, ha megveri a Vácot. Mivel az FTC már az első félidőben tízgólos előnybe került, így sejthető volt, hogy hozza a meccsét, így minden szem Debrecenre szegeződött.

Szigetváry Zsolt / MTI

A saját kezünkben van a bajnoki cím sorsa.

Igaz legutóbb győztük a DVSC ellen az Audi Aréna Győrben, de egyáltalán nem lesz könnyű a pénteki összecsapás. A Debrecen bronzérmes a magyar bajnokságban, hazai pályán játszik a szurkolói előtt, nagyon jó csapat, és ez lesz az utolsó mérkőzésük a szezonban, ezért biztos vagyok benne, hogy jó munkát fognak végezni” – ezt még a meccs előtt mondta az eltiltott győri vezetőedző, Ambros Martín, aki csak a lelátón kapott így helyet.

Igaza lett a spanyol szakembernek, mert bár gyors két góllal kezdett a csapata, a Debrecen fordított és 10-8-ra is vezetett az első félidőben. A szünet előtt visszavette az irányítást az ETO Estelle Nze-Minko és Anne Mette Hansen vezérletével, 16-13-as előnyből várhatta a folytatást, de a DVSC kiegyenlített a második félidőben és nem hagyta meglépni riválisát, így az utolsó negyed órának 21-21-ről vágtak neki a csapatok.

Ekkor kijött a Győr klasszisa, két és fél perc alatt ugyanis három gólt dobtak Lukács Viktoriáék. A Debrecen ugyanakkor most sem hagyta magát leszakítani, bár két gólnál közelebb nem tudott kerülni az ellenfeléhez. Kulcsmozzanata volt a meccs hajrájának, amikor emberhátrányban Silje Solberg kivédte Vámos Petra lövését, majd a túloldalon Rju Eun Hi átverekedte magát a védelmen és gólt dobott, amivel beállította a 28-25-ös végeredményt.

Meg kell jegyezni, hogy Stine Oftedal nem játszott a győrieknél, nélküle akadozott is a csapat játéka.

Az ETO é a Fradi tehát azonos pontszámmal végzett (50-50), az összgókülönbség megállapításakor pedig csak azokat a meccseket vették figyelembe, amelyeket ugyanazon ellenfelekkel szemben, azonos pályaválasztással a játéktéren ténylegesen lejátszottak. A Győr 308-as, az FTC 269-es gólkülönbséggel végzett, kettejük versenyfutását pedig 269-237-re nyerte az ETO.

A Győr ezzel megnyerte a bajnoki címet, mellette pedig ott van még a Magyar Kupa és a Bajnokok Ligája négyes döntőjében is, azaz triplázhat a szezonban.

Az FTC egyébként 38-16-ra verte meg a Vácot.

Az első helyen a Győr, a másodikon a Ferencváros zárt, míg a dobogó legalsó fokára a Debrecen ért oda. A Vác negyedikként fejezte be a szezont.