Tomori Zsuzsanna a norvég Vipersbe igazolt

Tomori Zsuzsanna a Vipers női kézilabdacsapatában folytatja pályafutását, jelentette be a norvég klub kedden.

A 189-szeres válogatott játékos augusztusban bontott szerződést közös megegyezéssel a Siófok KC együttesével, de már akkor arról szóltak a hírek, hogy a norvégokhoz igazol.

Tomori korábban háromszor nyert Bajnokok Ligáját a Győri ETO csapatával, kétszer volt EHF-kupa-győztes az FTC-vel, 2012-ben Magyarország legjobb kézilabdázójának választották.

Nagyon örülök, hogy a Vipershez szerződhetek. Hosszú évek óta szerettem volna Magyarországon kívül játszani, boldog vagyok, hogy most lehetőségem nyílik erre. Csapatom játéka tetszik, remélem, segíthetek abban, hogy elérjük a céljainkat

– nyilatkozta az átlövő, aki 1+1 évre írt alá.

„Zsuzsi olyan játékos, aki rengeteg segítséget jelenthet a védekezésünkben. Hosszú karriert futott be olyan topklubokban, mint az FTC és a Győr, hatalmas tapasztalattal rendelkezik. Ez segítségünkre lesz a hosszú szezonban” – mondta Ole Gustav Gjekstad, a Vipers edzője.