A rendészeti és igazságügyi miniszter tehet javaslatot az országos és a budapesti rendőrfőkapitány személyére – mondta kérdésre válaszolva Gál J. Zoltán, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára a szerdai budapesti kormányszóvivői tájékoztatón. A miniszterelnök kabinetfőnöke nem említett nevet az új miniszter személye kapcsán, csak annyit mondott, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a hónap végéig bejelenti, ki lesz az igazságügyi és rendészeti tárca új vezetője.
Gál J. Zoltán kijelentette: nem politikai okokból távolítják el a rendőri vezetők egy részét a testülettől. Kövér László nemrég ugyanis úgy nyilatkozott, hogy ugyan a most leváltott főrendőrök is lojálisak a jelenlegi kormányhoz, azonban a botrányok lehetőséget adnak arra, hogy Gyurcsány Ferenchez közelálló embereket nevezzenek ki a kulcspozíciókba.
Játszótérré alakul a Kossuth tér
A szerdai kormányszóvivői tájékoztatón elhangzott, hogy a gyermeknap alkalmából ingyenes programokkal várják a térre érkezőket, sőt a Parlament épületét is be lehet járni.
A fagyról nem tehet a kormány
A tavaszi fagykárok enyhítésére további 5 milliárd forintot különített el a kormány – jelentette be Gráf József, az agrártárca vezetője a kormányszóvivői tájékoztatón. A programba július 15-től lehet jelentkezni. Brüsszel ugyan még nem fogadta el, de a parlament hétfőn már megszavazta a javaslatot. Az alapba jelentkező gazdák befizetéseihez a kormány még legalább ugyanannyit hozzátesz, de – a korábban elterjedt hírekkel ellentétben – nincs felső határa a támogatásnak.
3600 termelő eddig 300 millió forintot fizetett be, de összesen mintegy 20 ezer jelentkezőre számítanak. A kárenyhítésre felvett banki hitelek kamatainak 50 százalékát is támogatja a kormányzat – mondta Gál J. Zoltán. Az agrárminiszter szerint a kormány nem tehet a fagykárokról, a kormányszóvivő pedig hozzátette: összesen körülbelül 20 milliárd forintra lesz szükség.
