Belföld

A Fidesz nem tudja, építhet-e Orbánra

A héten határoz a legnagyobb ellenzéki párt vezérkara, hogy Orbán-Gyurcsány-harcra építse-e kampányát, vagy rendpárt-káoszpárti ellentétre – értesült a Népszabadság. A lap úgy tudja, hogy a Fidesznek az is megfelelne, ha az államfő nem írna ki népszavazást az idén.

Az ellenzéki párt „permanens kampányra készül”; szívesen összekapcsolnák a népszavazási, a 2009-es európai parlamenti választási és a 2010-es kampányt. A lap úgy tudja, hogy a népszavazási kampánystratégiáról a héten határoz a Fidesz vezérkara. A kérdés úgy is felvethető: Orbán Viktor pártelnökre építik-e a kampányt, vagyis Orbán-Gyurcsány párharcra összpontosítanak, vagy a rendpárti Fidesz-KDNP szövetséget és a „reformkáoszt” előidéző MSZP-SZDSZ koalíciót állítják szembe – írta hétfői számában a Népszabadság.

A napvilágot látott feltételezésekkel szemben nem késlelteti a népszavazás kiírását az, hogy a Fidesz egy-egy népszavazási kérdés esetén legalább egymillió aláírást akar összegyűjteni. A lap úgy tudja, hogy Orbán Viktor szűk körben jelezte ugyanis: akkor adják be hitelesítésre az íveket, ha kérdésenként meglesz a körülbelül 400-400 ezer aláírás („minimum kétszázezer szükséges, de biztosra kell menni” – véli a pártelnök).

Ajánlott videó

Olvasói sztorik