Tízet lőtt a Dunaújváros

A MOL Liga vasárnapi mérkőzésein a Dab.Docler kitömte az Újpestet, a Brassó Miskolcon nyert, a Fradi pedig hosszabbítás után diadalmaskodott.

Az újpesti hokisok biztos tudták, hogy nagyon nehéz mérkőzésre kell készülniük a bajnok ellen, de talán arra még a legvérmesebb Dab.Docler szimpatizánsok sem számítottak, hogy 10-0-ra nyernek a fővárosban.

Pedig így lett, az első harmadot Pavuk duplájának köszönhetően 2-0-ra nyerték, a másodikat 3-0-ra, a harmadikat pedig 5-0-ra, így kiütöték az újpestieket. A két gólt szerző Pavuk mellett Azari háromszor is eredményes volt. A Dab fölényét mutatja, hogy a vendégek 44 alkalommal lőttek kapura, vagyis minden negyedik kísérletük a kapuban kötött ki.

A Brassó Miskolcon játszott rangadót, ugyanis két vetélytársról beszélünk. A fordulatos mérkőzésen hol egyik, hol másik klub szerzett vezetést, majd az utolsó harmadnak 3-3-as döntetlennel vágtak neki.

Végül a román csapat lehetett boldog, hiszen hiába szerzett ismét vezetést Rafaj a Jegesmedvéknek, Péter és Petres gyors egymásutánban bevette Budai kapuját, így végül 5-4-re nyert a Brassó.

A játéknap utolsó mérkőzésén a Ferencváros a Csíkszereda ellen 3-3-ra végzett a rendes játékidőben, így a hosszabbításra maradt a döntés, de nem sokáig kergették a pakkot a hokisok: 24 másodperc után Garip Saliji betalált, így végül a hazaiak győztek.

Eredmények – MOL Liga
FTC-ESMTK – HSC Csíkszereda (román) 4-3 (0-1, 1-2, 2-0, 1-0) – hosszabbítás után
gól: Pilcsik (33.), Hegyi (54.), Berta (56.), Saliji (61.), illetve Bíró (7.), Hurtaj (32.), Novak (38.)

Újpest – Dab.Docler 0-10 (0-2, 0-3, 0-5)
gól: Pavuk (11., 18.), Peterdi (23.), Galanisz (26.), Azari (37., 44., 47.), Gröschl (46.), Kiss (58.), Sabados (60.)

Miskolci Jegesmedvék – Corona Brasov (román) 4-5 (1-3, 2-0, 1-2)
gól: Czuba (2.), Ritó (32.), Nagy G. (36..), Rafaj (47.), illetve Nagy Cs. (5., 18.), Hietamaki (9.), Péter (49.), Petres (50.)