Szicílián kapott nagy verést a Lazio

A Palermo 5-1-re nyert a Lazio ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. Ikszelt az Udinese.

Sérülésektől megtizedelve utazott a hazai pályán mindenkire veszélyes Palermo otthonába a Lazio együttese, de arra talán a római Sasok legpesszimistább szurkolói sem számítottak, hogy kedvenceik ekkora zakóba szaladnak bele Szicílián vasárnap este.

A Palermo már a 10. percben megszerezte a vezetést, Barreto távoli lövése talált utat a kapu jobb sarkába, majd újabb tíz percre rá Donati lőtt bombagólt.

A szünet előtt Miccoli beívelt szabadrúgására Silvestre érkezett középen, fejese pedig a hálóban kötött ki, már 3-0 volt az állás. A fordulás után nem kellett sokat várni a hazaiak újabb találatára, ekkor Budan lépett ki és vette be Marchetti kapuját, majd az 51. percben Miccoli is betalált, 5-0-ra vezetett a Palermo.

A Laziónak Dias kiállítása után tíz emberrel jött össze a szépítés, Kozak gólja volt a szépségtapasz a fővárosiaknak.

A Palermo tehát 5-1-re nyert, a másik vasárnap esti összecsapáson viszont nem láthattak gólt a szurkolók, az Udinese – a sérült Di Natale nélkül – csak gólnélküli döntetlenre volt képes hazai pályán a Cagliari ellen.

Az Udinese harmadik, a Lazio negyedik a Serie A-ban, mindkét együttesnek 42 pontja van.

Eredmények – Serie A, 24. forduló
Palermo-Lazio 5-1 (3-0)
Gólszerzők: Barreto (10.), Donati (20.), Silvestre (42.), Budan (47.), Miccoli (51.), illetve Kozak (85.)
Kiállítva: Dias (74., Lazio)
Udinese-Cagliari 0-0