Amatőr hibák miatt jutott a kiesés szélére a Loki

A magyar bajnoki címvédő DVSC 3-1-re kapott ki a Young Boys otthonában az Európa Liga rájátszásának első felvonásán.

A berni együttes várhatta esélyesként a találkozót, csakúgy, mint hat éve, amikor 7-3-as összesítéssel búcsúztatták a Debrecent az UEFA kupában.

Az első percekben a Debrecen játszott némi mezőnyfölényben, a félidő derekára azonban fordult a kocka, ráadásul a Young Boys Nuzzolo fejes góljával megszerezte a vezetést.

A szünetig növelhette is volna előnyét a svájci együttes, ám egy védői hibát követően Sidibe egyenlíteni tudott, ezzel minden reményt visszaadva csapatának.

A térfélcserét követően egyre nőtt a nyomás a Loki kapuján, a magyar gárda alig-alig tudta átvinni a labdát az ellenfél kapujához.

Bő húsz perccel a meccs vége előtt egy szöglet után ismét megszerezte a vezetést a Young Boys, Steffen használta ki, hogy a vendég védők és Poleksic is elszámította a labda ívét.

A hajrában már csak az eredmény tartására törekedett a DVSC, mégis sikerült még egy gólt összehozni egy újabb sarokrúgást követően. A harmadik gólt Frey jegyezte, Máté mellől bólintott a kapuba.

3-1-es hátrányból várhatja tehát a Debrecen a jövő heti visszavágót, ahol így már legalább két gólt kellene szerezni a továbbjutáshoz.

Eredmény – Európa Liga-selejtező, rájátszás, 1. mérkőzés:

Young Boys-Debrecen 3-1 (1-1)
Bern, Stade de Suisse. Vezeti: Tom Harald Hagen (norvég)

Young Boys: Mvogo – Hadergjonaj, Von Bergen, Rochat, Lecjaks – Steffen (Nikci, 86.), Bertone, Sanogo, Nuzzolo – Frey, Costanzo. Vezetőedző: Uli Forte

DVSC: Polekszics – Jovanovic, Máté P., Mészáros N., Korhut – Bódi, Varga J., Zsidai, Szakály P. – Seydi (Kulcsár, 74.), Sidibe. Vezetőedző: Kondás Elemér

Gólszerzők: Nuzzolo (26.), Steffen (67.), Frey (87.) illetve Sidibe (39.)

Sárga lap: Bertone (70.) illetve Korhut (61.), Zsidai (66.)

FRISSÍTÉS

2. FÉLIDŐ

92. PERC: Vége, 3-1-re nyert a berni csapat.

90. PERC: Két perc a hosszabbítás.

87. PERC: GÓÓÓL! Újabb szöglet után örülhetnek a svájciak, Frey teljesen üresen ugorhatott fel fejelni, s bólintott a hosszú alsóba. 3-1.

86. PERC: Steffen hagyja el a pályát, helyén Nikci folytatja.

84. PERC Kulcsár tüzelt a 16-os sarkáról, egyenesen Mvogo kezébe.

83. PERC: Fáradnak a Loki játékosai, aligha lesz itt egyenlítés a hátralévő időben.

80. PERC: Frey szaladt neki Máténak a 16-oson vonalán, a bíró nem nyúlt a sípjához.

77. PERC: Egy remek vendég akció végén sajnos nem jutott el lövésig a Loki.

74. PERC: Csere debreceni oldalon: Seydi le, Kulcsár be.

73. PERC: Costanzo duplázhatta volna meg csapata előnyét, de a 16-os vonaláról nem talált kaput.

70. PERC: Bertone kapja a hazaiak első sárgáját, Vargát buktatta.

67. PERC: GÓÓÓL! Újra előny a hazaiaknál, a sokadik svájci szögletnél Poleksic és a védők is elszámították a labda ívét, Steffen pedig a rövid sarokba stukkolt. 2-1.

66. PERC: Zsidai rúgott oda hátulról ellenfelének, ezért neki is felmutatja a sárga lapot a norvég bíró.

65. PERC: Hadergjonaj nyesett középre, ahol Nuzzolo tudott megint bólintani, de csúsztatása szerencsére a jobb kapufa mellé szállt.

63. PERC: Óriási esélyt hagyott veszni a Loki… Bódi került a védők mögé, majd az alapvonalról teljesen üresen lőtte ne erőből a labdát a kapu előterébe, ahol minden társ lemaradt a játékszerről.

61. PERC: Korhut kap sárga lapot, mivel sípszó után bikázott bele a labdába.

59. PERC: Nuzzolo duplázhatott volna, de a szélről érkező beadás ezúttal egy kicsit magas volt neki, így nem tudta irányítani a bőrt.

58. PERC: Frey tüzelt nullszögből, de a Loki hálóőrének ez csemege volt.

57. PERC: Nagyon él Lecjaks, bár jó megmozdulása kevés van. Most a bal szélen lépett volna meg, de megállította őt az alapvonal.

54. PERC: Lecjaks újabb pontrúgása ismételten nem volt pontos.

50. PERC: Lecjaks szabadrúgása szállt el mindenki feje fölött.

48. PERC: A vendéglátók végezhették el a második játékrész első szögletét, de veszélyeztetni nem tudtak belőle.

47. PERC: Varga indítása volt egy hajszálnyit hosszú Bódinak.

46. PERC: A sárga-feketék kezdték a második félidőt.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Nincs hosszabbítás, vége az első játékrésznek.

43. PERC: Kicsit elaludtak a debreceni védők, de szerencsére a szöglet után középre tekert labdát Jövanovic bedobásra csúsztatta.

41. PERC: Fordíthatott volna a Loki! Sidibe ugratta ki Seydit, aki végül éles szögből a kapus kezébe tüzelt.

39. PERC: GÓÓÓL! A semmiből egyenlít a Debrecen! Varga lódult meg a labdával, majd passzolt volna Seydihez, átadásába azonban beleértek, ami pont így lett jó Sidibének, a Loki csatára pedig a jobb alsóba passzolt. 1-1!

38. PERC: Újabb svájci sarokrúgás, Poleksic ezúttal a helyén volt.

34. PERC: Jovanovic lökte meg két kézzel Frey-t a büntetőterületen belül, de a játékvezető továbbot intett.

32. PERC: A bekapott gól óta csak keresik a labdát a debreceni játékosok.

29. PERC: Majdnem itt a második Young Boys-gól! Egy szabadrúgást követően Rochat tüzelt kapásból, de Sidibe blokkolni tudta a bombáját.

28. PERC: A harmadik hazai szöglet volt eddig a legveszélyesebb: Poleksic alászaladt a labdának, de szerencsére nem érkezett svájci játékos a hosszú oldalon.

26. PERC: GÓÓÓL! Steffen tekert középre, az érkező Nuzzolo pedig a kapuba bólintott. Vezet a Young Boys. 1-0.

25. PERC: Eltelt a félidő fele, egyáltalábn nem játszik alárendelt szerepet a DVSC.

21. PERC: Frey lapos középre gurítását Korhut rúgja ki a veszélyzónából.

20. PERC: Poleksic bokszolja a mezőnybe a második hazai szögletet.

18. PERC: A svájciak is próbálkozhattak szöglettel, de figurájuk nem vezetett eredményre.

17. PERC: Korhut ívelte be a cívisvárosiak második szögletét is, de a labda a hosszú oldalon elhagyta a játékteret.

15. PERC: Ziccer! Mészáros mélázott el, Costanzo viszont nem tudott élni a magyar védő hibájából adódott lehetőséggel, mellé gurított a 16-oson belülről.

12. PERC: Seydi lövése Sidibéről pattant az alapvonalon túlra.

11. PERC: Mezőnyben jár a labda, nem adódott még komolyabb gólszerzési lehetőség a felek előtt.

8. PERC: Jó iramú eddig a mérkőzés, nem játszik megilletődötten a magyar csapat.

5. PERC: A Debrecen végezhette el a meccs első szögletét, de nem sikerült veszélyt teremteni a pontrúgásból.

3. PERC: Máris egy veszélyes hazai akció, de végül Mészáros menteni tud az ötös vonalán állva.

1. PERC: A Loki kezdte a meccset.

Előzetes: Nem volt szerencséje a Lokinak a BL-selejtező harmadik körében, a cívisvárosiak ugyanis a BATE elleni párharcot egy hosszabbításban kapott góllal bukták el, így “csak” az Európa Liga kvalifikációs sorozatában folytathatják a küzdelmeket.

Az ellenfél az a Young Boys, amely ellen hat éve elvérzett a Debrecen, szintén az EL-ben. Ennek ellenére nem nézi le a magyar csapatot a svájci gárda, nehéz meccsre számítanak az ellenfélnél.

“Ötven százalék esélyünk van a továbbjutásra, a DVSC ugyanis kőkemény ellenfél. A célunk egyértelműen a továbbjutás”– nyilatkozta a találkozó előtt Uli Forte, a Young Boys vezetőedzője.

Hogy mire viszik Kondás Elemér fiai Bernben, az hamarosan kiderül.