Fucsovics nagyot küzdött, de kiesett az Australian Openen

Egyesben is befejeződött az év első Grand Slam-tornája, az Australian Open a legjobb magyar teniszőnek, miután Fucsovics Márton három, kemény szettben kikapott a 11. helyen kiemelt Borna Coric ellen.

A 22 éves horvát játékos  végig kézben tartotta a meccset, az egyetlen megingása az első szettben 2:3-nál történt, amikor Fucsovicsnak sikerült elvennie az adogatását. Coric utána azonnal visszabrékelt, majd 5:4-nél is elvette ellenfele szerváját, és hozta a játszmát.

A második és a harmadik szettben is elég volt neki egy-egy brék, így végül 6:4, 6:3, 6:4-gyel jutott tovább a harmadik fordulóba, ahol vagy Donskoy vagy Krajinovic következik.

Ezzel a vereséggel az is eldőlt, hogy Fucsovics Márton biztosan kikerül a világranglistán a legjobb 40-ből.