Babosék jól kezdtek Thaiföldön

Babos Tímea a görög Eleni Daniliduval az oldalán bejutott a negyeddöntőbe a 235 ezer dollár összdíjazású thaiföldi női tenisztorna párosversenyében.

A viadal honlapja szerint Babosék a hétfői első fordulóban a Tatjana Malek, Chanelle Scheepers német–dél-afrikai kettőst győzték le két szettben, 1 óra 22 perc alatt.

Babosékra a legjobb nyolc között az Akgul Amanmuradova, Alekszandra Panova üzbég–orosz és a Marina Erakovic, Heather Watson új-zélandi–brit páros összecsapásának győztese vár.

Babos Tímea kedden egyesben éppen Watsonnal találkozik.

Marosi Katalin a horvát Darija Jurakkal az oldalán döntő rövidítésben vereséget szenvedett az Anasztaszija Pavljucsenkova, Lucie Safarova orosz, cseh kettőstől a 690 ezer dollár összdíjazású, párizsi női tenisztorna párosviadalának hétfői nyitófordulójában.

Eredmény – WTA-torna, Pattaya, női páros

Pattaya, női páros, 1. forduló:
Babos Tímea, Eleni Danilidu (magyar, görög) – Tatjana Malek, Chanelle Scheepers (német, dél-afrikai) 6-4, 7-5

Párizs, női páros, 1. forduló:
Anasztaszija Pavljucsenkova, Lucie Safarova (orosz, cseh)-Marosi Katalin, Darija Jurak (magyar, horvát) 6:4, 4:6, 10-5 – döntő rövidítés