Élő Forma-1

Lewis Hamilton nyert, tovább él a Ferrari-átok Monzában

A címvédő és négyszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Olasz Nagydíjat Monzában, ezzel 30 pontra növelte az előnyét a vb-pontversenyben a most negyedik Sebastian Vettellel, a Ferrari német pilótájával szemben.

A 33 éves Hamiltonnak ez volt az idei hatodik, és pályafutása 68. futamgyőzelme, Monzában ötödször győzött.

A második helyen Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája végzett, neki ez karrierje 100. dobogós helyezése, míg harmadikként honfitársa, Valtteri Bottas (Mercedes) zárt.

A vb Szingapúrban folytatódik.

Végeredmény, Olasz Nagydíj, Monza (53 kör, 306,72 km, a pontszerzők):

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:16:54.484 óra
2. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 8.705 másodperc hátrány
3. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 14.066 mp h.
4. Sebastian Vettel (finn, Ferrari) 16.151 mp h.
5. Max Verstappen (holland, Red Bull) 18.208 mp h.
6. Romain Grosjean (francia, Haas) 56.320 mp h.
7. Esteban Ocon (francia, Force India) 57.761 mp h.
8. Sergio Perez (mexikói, Force India) 58.678 mp h.
9. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Renault) 1:18.140 perc h.
10. Lance Stroll (kanadai, Williams) 1 kör h.

Hamilton behúzta az Olasz Nagydíjat, a Ferrari 2010 óta nyeretlen Monzában

Óriási csatában nyert Lewis Hamilton, a Mercedes négyszeres világbajnoka Monzában Kimi Räikkönen előtt. A futam elején nagyon szerencsés volt a brit pilóta, mivel ütközött Sebastian Vettellel, de csak a németnek kellett a boxba hajtania új első szárnyért.

Räikkönen és Hamilton a 45. körig gyepálta egymást, akkor viszont Hamilton meg tudta előzni a finnt, onnantól pedig simán behúzta már a futamot. A harmadik helyen papíron a Red Bull versenyzője, Max Verstappen végzett, ám egy büntetés miatt Valtteri Bottas állhatott a dobogóra.

Vettel a pályán az ötödik, a holland büntetése után a negyedik helyen végzett.

Verstappent megbüntették

A holland pilóta kivezette Bottast a célegyest követően, amiért öt másodperces büntetést kap Verstappen a futam után. Közben Hamilton már hét másodperccel vezet Räikkönen mögött, Vettel pedig csak az ötödik, ám Verstappen büntetése miatt valószínűleg végül a negyedik helyen végez majd.

Hamilton megelőzte Räikkönent!

A brit címvédő valósággal beesett Räikkönen mellé a célegyenesben, majd kihasználta az ideális ívet, és megelőzte Räikkönent nyolc körrel a vége előtt. Tovább él a Ferrari-átok?

Megy a bunyó

Bottas végre kiállt, így Räikkönen és Hamilton már tényleg csak egymás ellen verekszik a győzelemért. 13 kör van hátra, miközben Vettel csak az ötödik. Ez a futam még fontos lehet a végelszámolásnál.

Ráesett Räikkönenre Hamilton

Bottas tökéletes munkát végez, gyönyörűen tartja a Ferrari pilótáját, így a csapattársa hátulról támadhatja őt. Nagyon komoly a verseny az első helyért, valamennyien a határon autóznak.

Nagy csata lesz még itt

Hamilton végre kijött a boxba, és ahogy számoltuk, pár másodperccel Räikkönen mögé érkezett vissza. Nagy mázlija a címvédőnek, hogy Bottas feltartja neki a Ferrari-pilótát, így folyamatosan közelíthet Hamilton.

A Mercedes taktikázott, de variálnak

Räikkönen már a 20. körben kijött a boxba, és noha köröket álltak kint a Mercedes szerelői, csak nem jött a brit. Az új taktika szerint minél tovább kint tartják, és akkor majd idővel a frisebb gumin neki lehet menni a finnek.

360

Vettel már a 9. helyen van, volt egy kör, amikor 360 km/h-val zúzott a célegyenesben. Őrült módjára közeledik az élmezőnyhöz.

Jön Vettel

Vettel már a tizenegyedik helyen, nem sokára pontszerző lehet. Az élmezőnyben Hamilton közel tud maradni Räikkönenhez.

Harc!

Az SC távozott a pályáról, a verseny elindult. Az első helyért nagy harc van Hamilton és Räikkönen között, eddig az utóbbi áll jobban, ám a különbség kevesebb, mint egy másodperc.

Vettel versenyben tud maradni

A német pilóta megúszta, csak az autó elejét kellett a boxban cserélni. Ha pedig már ott volt, akkor azonnal kereket cserélt, így már más stratégián van a négyszeres világbajnok.

Összeütközött Hamilton és Vettel az első körben

Räikkönen jól jött el a rajtnál, a harmadik kanyarban viszont összeért Sebastian Vettel és Lewis Hamilton, az előbbi jött ki belőle vesztesen, megforgott, és a mezőny végére csúszott. Jött a dráma és az egyik Toro Rosso miatt jön a Safety Car.