A müncheni tragédiára emlékezve nyert a Manchester United

A Manchester United-Huddersfield Town Premier League-mérkőzés előtt a hazaiak megemlékeztek az 1958. február 6-i repülőgép-szerencsétlenségre, amelyben a klub akkori játékosi, edzői és a járaton utazók közül összesen 23-an vesztették életüket.

A szurkolók a hősöket ábrázoló drapériára csak annyit írtak: Sose halunk meg.

A meccsen végül nehezen sikerült meglazítani a Huddersfield védelmét, az első gólra egészen az 55. percig kellett várni, akkor Romelu Lukaku talált be. Nem sokkal később, a 68. percben büntetőhöz jutott a United, amit a friss szerzemény, a chilei Alexis Sanchez végezhetett el. A tizenegyest viszont kihagyta, és csak a kipattanóból tudta megszerezni első gólját új csapatában.

A Manchester United a sikerének – és a Burnley Manchester City elleni hősiességének – köszönhetően faragott a hátrányából, de még így is 13 pontra van az éllovastól.

Premier League, 26. forduló, eredmények:

Manchester United – Huddersfield Town 2–0 (Lukaku 55., A. Sanchez 69.)
AFC Bournemouth–Stoke City 2–1 (King 70., Mousset 79., ill. Shaqiri 5.)
Brighton & Hove Albion–West Ham United 3–1 (Murray 8., Izquierdo 59., Gross 75., ill. Javier Hernández 30.)
Leicester City–Swansea City 1–1 (Vardy 17., ill. F. Fernández 53.)
Manchester United–Huddersfield Town 2–0 (Lukaku 55., A. Sánchez 68.)
West Bromwich Albion–Southampton 2–3 (Hegazi 4., Rondón 72., ill. Lemina 40., Stephens 43., Ward-Prowse 55.)
Burnley–Manchester City 1–1 (Gudmundsson 82., ill. Danilo 22.)