Mészárolt a Fradi a KEK-ben

ftc-rail cargo hungaria (ftc-rail cargo hungaria)

A zöld-fehérek hazai környezetben 17 góllal győzték le a norvég Tertnes Bergent a női KEK nyolcaddöntőjének első felvonásán.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria ugyan vasárnap is hazai környezetben fogadja a pályaválasztói jogáról lemondó Bergent, de a norvég csapatot nem volt szabad lebecsülnie.

A fővárosi együttes ennek tudatában nagyon koncentrált a mérkőzés elején, s hamar 8-0-s előnyre tett szert, a szünetre pedig 21-10-es vezetéssel vonulhattak Elek Gábor tanítványai.

A térfélcserét követően mindkét csapat csak a támadásra koncentrált, így sorra jöttek a gólok magyar illetve norvég oldalon egyaránt.

A találkozót végül 17 góllal nyerte meg a Fradi, amelynek a holnapi visszavágón már nem kell aggódnia a továbbjutást illetően.

A siófokiak szorosabb mérkőzésen nyertek az osztrák Hypo ellen. Ebben a párban egy hét múlva, Maria Enzersdorfban lesz a visszavágó.

Eredmény – Női KEK, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

FTC-Rail Cargo Hungaria-Tertnes Bergen 44-27 (21-10)
Siófok-Galérius Fürdő – Hypo NÖ (osztrák) 25-20 (12-9)

2. FÉLIDŐ

56-60. PERC: Pena kihagyja a büntetőt, majd a következőnél már az eddig gól nélkül Lukács áll oda a vonalra, de neki sem sikerül értékesítenie. Kap ezt követően kettőt a budapesti gárda, de a lényegen igazából ez már nem változtat (43-26). A végére még egy gól itt is ott is, a vége: 44-27.

51-55. PERC: Egyre nehezebb követni az eredményt, szinte minden támadás góllal végződik (42-22). Csak a támadásokra összpontosítanak a csapatok, 19-cel dobott döbbet a Ferencváros az ellenfelénél (43-24).

46-50. PERC: Először húsz a csapatok közti differencia (37-17). Húsz másodperc alatt három gól, 38-19. Időt kér a Ferencváros. “Jót tett” a rövid pihenő, Soós és Szucsánszki ismét beveszik a vendég kaput (40-19). Majd kap egyet a Fradi (40-20).

41-45. PERC: Lygren lő gólt a szélről, majd Szucsánszki egyből felel egy remek akció végén (32-15). Nem a védekezésről szólnak az elmúlt percek, 34-16-ra vezet a magyar fél. Kovacsicz villan, Tomasevic ziccert fog (35-16).

36-40. PERC: Soós bombáz a kapuba egy lerohanás végén (27-12). Sivertsen értékesíti hetesét, majd kiállítják levegőben való lökésért (28-13). Cifrát is leültetik a bírók, Szikora pedig büntetőt véd. Sziporkáznak a zöld-fehérek, már harminc dobott gólnál jár az FTC (30-13). Soós találatára Skogrand reagál (31-14).

31-35. PERC: A második félidőben is a Fradié az első gól, igaz, gyorsan jött a válasz (22-11). Potyognak a gólok, de továbbra is 11 közte (23-12). Kovacsicz játszi könnyedséggel dob a hálóba (24-12). Soós majd Cifra eredményes, 26-12.

1. FÉLIDŐ

26-30. PERC: Visszább vett a tempóból a Ferencváros, a norvégok pedig már tíz gólon belül (18-9). Elek Gábor időt kér. Tomori töri meg a magyar csapat gólcsendjét, ráadásul kiállítást is kiharcolt (19-9). Szucsánszki szerzett labdát, majd gyalogolt be vele a kapuig (20-9). A játékrész utolsó percében még egy-egy gól az együttesektől, így 21-10 az eredmény 30 perc játék után.

21-25. PERC: Tomori ugrik fel 9 méterről, és kíméletlen erővel a kapuba küldi a játékszert (17-5). Skogrand dobja a hatodik bergeni gólt, Cifrát pedig két percre kiállítják a játékvezetők (17-6). Skogrand megint (17-7). Lukács harcolt ki büntetőt, Pena értékesítette (18-7). Amint kiegészült a Fradi, Szarkát azonnal kiállítják és büntetőből szépít a Bergen (18-8).

16-20. PERC: Szarka fejezi be pontosabb az újabb gyors hazai akciót (12-3). Először vezet tízzel az FTC, Pena lőtte ki a jobb felsőt (13-3). Két gól itt, két gól ott, 15-5 áll az eredményjelzőn 19 perc elteltével. Pena köszön be ismét, majd érkezik a norvég időkérés (16-5).

11-15. PERC: Megtört a jég, hetesből szépít a Bergen (8-1). Emberhátrányban születik meg az első norvég akciógól, válaszul egy szép Fradi-találatra (9-2). Kovacsicz háromnál, a Fradi tíznél jár (10-2). Gyors gólváltás után 11-3-ra módosul az állás.

6-10. PERC: Örömjáték a Fraditól, Szarka újabb góljával már 4-0 áll az eredményjelzőn. Időt is kérnek a norvégok. Soós, majd Pena villan, 6-0-ra vezet a magyar csapat. A norvégok nagyon nem érzik a kaput, Kovacsicz és Pena újabb találataival már 8-0.

1-5. PERC: A Fradi kezdte a meccset, Kovacsicz első lövése még nem, a második viszont már célba ért (1-0). Szarka eredményes, majd Soós hibázik ziccerben (2-0). Szamoránsky is feliratkozik a góllövők közé (3-0).

Előzetes: A női KEK nyolcaddöntőjében az FTC-Rail Cargo Hungaria ugyan szombaton és vasárnap is hazai környezetben fogadja a pályaválasztói jogáról lemondó Bergent, de a norvég csapatot nem szabad lebecsülnie.

“Idén is nagyon hasonló csapattal érkezik a Bergen, mint tavaly és ez megkönnyíti a felkészülést. Ennek ellenére, nem becsüljük le az ellenfelet, most is keményen edzünk és figyelmesen videózunk. Nagyon szeretnénk minél előbb eldönteni a párharcot, hogy mindenkinek sok játéklehetőség jusson. Nagyon hosszan járatják a labdát és be-be bújnak a falba ezért végig koncentrálni és összpontosítani kell” – nyilatkozott a meccs előtt a fradi.hu-nak Lukács Viktória.