Tovább szenved a Milan

Keiszuke Honda (keiszuke honda)

A milánói együttes hazai pályán játszott 1-1-es döntetlent az Empolival. A vendéglátók tíz emberrel fejezték be a meccset Diego Lopez kiállítása miatt.

Csapnivaló formában van az AC Milan labdarúgócsapata. A lombardok a legutóbbi hét bajnokijukból mindössze egyet nyertek meg, azt is a sereghajtó Parma ellen. Vasárnap az Empolit fogadta az együttes, a vendégek pedig szervezettebbnek tűntek az első félidőben, ugyanakkor gólt a Milan szerzett: Destro a leshatáron kapott labdát a 40. percben és nem hibázott a kapu torkában.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Az Empoli nem zavarodott meg a bekapott találattól, a 68. percben pedig egyenlíteni tudott, Maccarone maradt bántóan üresen a tizenhatoson belül és a kapuba fejelt. A hajrában kiállították a hazaiak kapusát, Diego Lopezt, aki a tizenhatoson kívül ért bele kézzel egy lövésbe. Megérezte a vérszagot az Empoli, a vendégek rohamoztak is a győztes gól reményében, de kevés volt az idő, maradt az 1-1.

A Milan maradt a 10., az Empoli pedig a 15. helyen.