24 ponttal is vezetett, mégis utolsó másodperces triplával nyert a Golden State

golden state warriors (golden state warriors)
Rangadót nyert a Cavs, Harden 40 pontja is kevés volt Houstonban.

Magyar idő szerint vasárnap hajnalban újabb mérkőzésekkel folytatódott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakasza. A bajnokság legjobbja, a Golden State Warriors látogatott a legrosszabbhoz, a Philadelphia 76ers csapatához. Fogadók körében erre szokták mondani, hogy országos kettes. Végül az is lett, de a sima GSW-győzelem elmaradt.

A 23 pontig jutó Stephen Curry és társai a harmadik negyed elején már 24 ponttal vezettek (78-54), de még a záró felvonás előtt is 19 ponttal mentek (91-72). Utána minden bizonnyal túlságosan is kiengedtek, a 76ers megérezte a vérszagot, és húsz másodperccel a vége előtt kiegyenlített (105-105). A nyugati főcsoport vezetője az utolsó másodpercben nyerte meg az összecsapást, köszönhetően Harrison Barnes triplájának.

Hatalmas rangadót nyert meg a Cleveland Cavaliers. A nemrég edzőváltáson átesett csapat a San Antonio Spurs ellen diadalmaskodott hazai környezetben. A Cavs és a meccs legjobbja a 29 pontot termelő LeBron James volt. Sikerével a Cleveland megszilárdította vezető helyét a keleti főcsoport élén.

A Houston Rockets színeiben hiába jutott 40 pontig James Harden, csapata 123-122-re kikapott a Washington Wizards együttesétől.