Lépéselőnyben a Sopron

A Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC 24 ponttal legyőzte a KONECRANES-Salgótarjáni KSE-t a kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A csütörtöki összecsapás első negyedében sikerült tíz ponttal elhúznia a hazaiaknak, Townes foglalta keretbe két zsákolással a játékrészt. A szünetig megduplázta előnyét a Sopron, majd a harmadik etapban állandósította fórját, a vendégek csak az utolsó felvonásban tudtak kozmetikázni az eredményen – írja a BB1.hu.

Molnár 27, Kelley és Townes 20-20 ponttal zárta a Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonását, de Szabó is bedobott 19 egységet a közösbe. A túloldalon Sebők 20-at hintett.

A visszavágót jövő szerdán rendezik.

Férfi Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Kis-Rába-menti Takarék Soproni KC – KONECRANES-Salgótarján 101-77 (32-21, 27-17, 19-13, 23-26)