Kiváló magyar rajt a vízilabda Világkupán

Magyarország, kedden Horvátország ellen elkezdte a vízilabda Világkupa szereplést Kazahsztánban, Almatiban. 9-5 lett a vége, de ide!

A férfi vízilabda válogatott a baljós előjelek ellenére simán vette az Almatiban zajló Világkupa első, Horvátország elleni akadályát. Benedek Tibor szövetségi kapitány a mérkőzés után úgy nyilatkozott a vlv.hu oldalnak, hogy: “Nagyon örülök ennek a mérkőzésnek, mert elől is és hátul is rendkívül fegyelmezetten játszottunk. Végig jó volt a védekezés, s az, hogy ennyit blokkoltunk, ennyit segítettünk egymásnak, nagyon jó jel. Ez még csak az első meccs volt a világkupán, úgy gondolom, fogunk tudni még jobban játszani. “

Azt már mi tesszük hozzá, csak így tovább! A mérkőzésről szóló szöveges tudósításunkat alább találják.

Varga Dani támadja a kaput
Forrás: vlv.hu

Első negyed:

7-8. perc:

Vége az első játékrésznek!

Már csak egy perc van a negyedből, de kihúzzuk kapott gól nélkül, előnnyel folytathatjuk.

Hárai harcol ki kiállítást, és most, Benedek Tibor kér időt, amit Varga Dániel értékesíti. 2-3

7-8. perc:

A nagyszünet előtt a horvátok kapnak még egy fórt. Időt is kérnek azonnal. Ezúttal nem jön be, három gólos előnnyel megyünk szünetre.

4-6 perc:

Helyzetek itt, helyzetek ott, mígnem Decker Ádám harcol ki előny, amit Hárai értékesít. Elhúztunk. 3-6.

Az ellentámadásnál Decker Ádám blokkolja a horvát lövést után megint mi jöhetünk.

Hosnyánszky belövi a fórt 3-5.

0-3. perc:

Hogy mit gondol Muszlim vízilabda címen azt nem tudjuk, minden estre már a második negyed közepén cserével végleg kiállítják.

Fór ott, fór itt, amit ezúttal Madaras vált góllá 3-4

A horvátok előnyből egyenlítenek, az első lövést kapufára vágták, a másodikat Zsivkovics verte be. 3-3

Harmadik negyed:

7-8. perc:

Varga Dánielt állítják ki, mert úgy tesz, mintha nem hallotta volna a sípszót – lehet, hogy tényleg nem – ezért kiállítják. Közben vége a harmadik negyednek.

Horvát labdaszerzés, megúsznak, de Decker nagyot véd.

4-6 perc:

Fölényben játszunk, de Hárait kiállítják. Most a horvát edző kér időt. Neki is bejön – K. Milakovics talál be a kapunkban 4-7

Megint Hárai harcol ki kiállítást. Benedek kapitány érzi a pillanatot, időt kér és úgy látszik a röpke szünetben elhangzottak nyitott fülekre találnak – Varga Dénes növeli az előnyt 3-7

Már a negyed felénél járunk, de még mindig szűzek a kapuk. Nekünk ez most nem olyan nagy baj.

0-3. perc:

Próbálkozások, helyzetek itt is, ott is, de semmi eredmény.

A harmadik ráúszásnál Erdélyi elhozza a labdát.

Negyedik negyed:

7-8. perc:

Az idő lejár, meg van az első, de a csoport első helye miatt létfontosságú győzelem!!

A horvátok érzik a vesztüket, de azért próbálkoznak, újabb hatalmas bombájukra újabb Decker védés a válasz.

Előnyt kapunk, amit megint sikerül ziccerig játszani, ezúttal Gór-Nagy teszi fel az i-re a pontot 5-9

Nem sikerült góllá érlelni a támadást, az ellen attak végén Decker hárít megint -remekül véd amúgy.

4-6. perc:

Támadás itt, támadás ott, amit egy kapu mellé lövéssel zárnak a horvátok. Benedek nyugtatóként időt kér.

Már megint egy magyar kapufa, ezúttal Bátori Bence forgácsol.

0-3. perc:

Varga Dénest kiállítják, de megint magyar blokkal zárul az emberelőnyük.

Most mi kapunk előnyt, jár a labda kézről kézre, a horvátok nem tudják követni, utoljára Bedő Krisztiánnál landol, aki belövi a ziccert. 5-8

Az ellentámadásból nem tudunk gólt lőni, majd Hosnyánszkyt állítják ki, ami Setka értékesít. 5-7

A ráúszás után a horvátoké a labda, de nem tudnak élni az előző negyedből áthozott emberelőnyükkel, mert Varga Dénes remekül blokkolja a lövést.

Előzetes:

Az előjelek nem jók. Az elveszett csomagok még mindig nem érkeztek meg, így a sapkák, úszónadrágok, köpenyek, mellett olyan értékes dolgok hiányoznak, mint a kontaktlencséhez szükséges műkönny és a teljes orvosi táska.

Ami nem hátrány, a horvátoknál – a szerbekhez hasonlóan – csak 5-6 játékos maradt az Európa-bajnoki keretből, igaz nálunk is kimaradt Nagy Viktor, Vámos, Tóth és Szívós Marci. A győzelem így nem lesz könnyű, mert egyrészt mindenkiben benne van még az utazás okozta fáradtság, másrészt a horvát “újoncokban” ott buzog a bizonyítási vágy, harmadrészt a találkozó tétje gyakorlatilag a csoportelsőség. Aki nyer, szinte biztos, hogy besétál az elődöntőbe, mert a játéktudás figyelembevételével prognosztizálható: negyeddöntőbeli ellenfele Dél-Afrika lehet. Az élő közvetítés a vlv.hu segítségével jött létre.

Vízilabda Világkupa, csoportmérkőzések programja

Augusztus 19., kedd:

HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 5:9 (2:3, 1:3, 1:1, 1:2)
Gól.: Setka 2, Muslim, K. Milakovics,Zsivkovics, ill. Hárai 2, Bedő, Varga Dénes, Varga Dániel, Decker Ádám, Hosnyánszky, Madaras, Gór-Nagy.