Berlin's Maximilian Mittelstaedt (L) and Hoffenheim's Jeremy Toljan vie for the ball during the German Bundesliga soccer match between Hertha BSC vs. 1899 Hoffenheim in the Olymipa Stadium in Berlin, Germany, 31 March 2017.

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Soeren Stache/dpa

Bundesliga: emberhátrányban elbukták Dárdaiék a magyaros rangadót

2017. 03. 31. 22:21

A válogatott mérkőzések miatti szünetet követően magyaros rangadóval folytatódott a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga). A 26. forduló nyitómérkőzésén a Dárdai Pál vezetett Hertha BSC fogadta a Szalai Ádámot foglalkoztató Hoffenheim gárdáját.

Nemcsak a magyarok miatt volt rangadó, hanem a két csapat tabellán elfoglalt helye alapján is. A vendégek a negyedik, míg a berliniek az ötödik helyen álltak, a két együttes között öt pont volt a differencia.

Az első félidő egy-egy nagy helyzetet, valamint egy-egy gólt hozott. A 8. percben egy Hoffenheim szöglet után Zuber fejelt kapura, de Mittelstadt a gólvonalról ki tudta rúgni a labdát. Kilenc perccel később Esswein szép egyéni alakítása után Kalou lövését tudta védeni bravúrral Baumann.

A 32. percben megszerezték a vezetést a hazaiak, méghozzá a történelmi góllal. Esswein gyatra lövése pont Pekarik elé pattant, aki kilőtte a rövid alsót (1-0). A szlovák védőnek a 151. Bundesliga-meccsén ez volt az első gólja.

Mindössze hét percig vezetett a Hertha, ugyanis Mittelstadt feleslegesen belekapott kézzel a labdába, a jogosan megítélt büntetőt pedig Kramaric higgadtan értékesítette (1-1).

A fordulást követően beszorult a Dárdai-csapat, de a gólt megúszták, viszont korán emberhátrányba kerültek. Az 58. percben az első félidőben tizenegyest összehozó Mittelstadt összeszedte a második sárgáját, így korán mehetett zuhanyozni.

A 67. és a 68. percben is nagyon közel állt a vezetés megszerzéséhez a Hoffenheim, előbb Kramaric öt másodperc előbb a felső lécet, majd a bal kapufát találta el. Demirbay egy perccel később a jobb alumíniumot, biztos, ami biztos.

A hatalmas nyomást végül ne bírta ki a Hertha, a 76. percben a középhátvéd, Süle rúgott távolról irgalmatlanul nagy gólt a léc alá (1-2).

Emberhátrányban már nem tudott újítani a fővárosi együttes, sőt kaptak még egyet – egy kontra után Kramaric talált be – így vesztesen hagyta el a pályát, és hátránya nyolc pontra nőtt riválisa mögött. Szalai a 88. percben lépett pályára.

Sok idejük nem lesz pihenni a csapatnak, a Hoffenheim kedden a Bayernt fogadja, míg a berliniek szerdán a Mönchengladbach otthonába utaznak.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!