Djokovics és Murray is hozta a kötelezőt

Novak Djokovics és Andy Murray is magabiztosan jutott tovább a pekingi tenisztorna férfi versenyében.

A keménypályás pekingi tenisztorna férfi versenyében az első helyen kiemelt Novak Djokovics és a másodikiként rangsorolt Andy Murray is könnyedén, alig megizzadva vette az első akadályt.

A US Openen döntős szerb játékos első adogatásainak 87 százalékából pontot ért el, de a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét, a kínai Mao-Xin Kungot, akit mindössze 1 óra 11 perc alatt győzött le. A 10 ásszal előrukkoló brit is könnyed győzelmet aratott: 6:2, 6:3-mal “intézte el” a francia Paul-Henri Mathieu-t, aki korábban 12. is volt a világranglistán, de sérülései miatt egyre jobban visszaesett, így Pekingben a selejtezőben kezdentt.

A nőknél a lett Anastasija Sevastova szintén a selejtezőben kezdett, onnan jutott el a 3. fordulóba, miután a simán elveszített első szett után simán verte a nevesebb szlovák Dominika Cibulkovát. A nyolcadik helyen kiemelt Victoria Azarenka combsérülése miatt a második szett közepén, 4:6, 3:2-nél kénytelen volt feladni a svájci Timea Bacsinszky elleni mérkőzését.