Kapu Tibor magyar űrhajós felbocsátásának első évfordulóján sajtóeseményt tartottak a Millenáris Parkban, ahol többek közt bejelentették, hogy a magyar űrhajós veszi át a HUNOR – Magyar Űrhajós Program vezetését, illetve hogy bár a program fél év múlva véget ér, ezzel biztosan nem ér véget a magyar űrtevékenység.
A tervek szerint ugyanis létrehoznának egy magyar űrügynökséget, valamint egy magyar űrtörvény lefektetése is napirenden van. Az eseményt követően a 24.hu Tanács Zoltán tudományos- és technológiai minisztert kérdezte a döntések részleteiről.
