A parlamenti testület KDNP-s elnöke a házszabályra hivatkozva akadályozta meg a bizottság összehívását, majd a pedofilbotránnyal kapcsolatban bocsátkozott magyarázatokba.
Novák Katalin és Varga Judit lemondásával az ügy nincs elintézve. Az áldozatok méltóságát helyreállító és a jövőre nézve megnyugtató megoldásra van szükség.
Több lap is kiemeli, hogy a magyar kormány folyamatosan a családbarát politikával kampányol, és a gyermekek védelmének szószólójaként hivatkozik magára.