Hadházy a beszéde végén megemlítette, hogy a Magyar Tudományos Akadémia előtt egy kis flashmob zajlik, amivel az ellen demonstrálnak, hogy a kutatóhálózatok elvétele után most az Akadémia vagyonát is meg akarja vásárolni az állam, persze áron alul.
Hadházy, aki a 12 évvel ezelőtti a trafikmutyi idején lépett ki a Fideszből, illetve annak bemutatásával lett ellenzéki szereplő, mosolyogva megemlítette, hogy aki akkor hat éves volt, az ma 18 éves választópolgár.
Hadházy azt mondta, egyes ellenzéki politikusok és elemzők szerint ezúttal is azt kéne csinálni, mint a Szunerenitásvédelmi Hivatal felállításakor, amit nem sikerült megállítani, és most szabadon vegzálhat civileket és újságokat.
Utalt arra az érvre is, hogy azért nem jó ötlet újra és újra tüntetni, mert az itt kiosztott rendőrségi büntetések sokak kedvét elveszi attól, hogy majd a Pride-on is részt vegyenek.
A politikust taps fogadta, mikor felállt szónoki sámlijára, de azt kérte a tüntetőket, hogy inkább magukat tapsolják meg, mert nem akarnak egy kínai típusú országban élni, és ezért hajlandóak tenni is.
Várhatóan egy év múlva rendezik a következő országgyűlési választásokat. A Fidesz kihívója ma már a Tisza Párt, de ez nem szegi kedvét a „régi ellenzék” erőinek: közülük többen biztosak abban, hogy jövőre is bejutnak a parlamentbe. De hogyan?
A Momentum hétfőn megpróbálta blokád alá venni az Országház bejáratait, majd tüntetést tartottak az Alaptörvény 15. módosítása ellen. A demonstrálók a Kossuth térről a Sándor palota felé indultak, ám a Lánchídon rendőrök állták az útjukat. Galéria a tüntetésről.
A rendőrök egyelőre még lezárva tartják a járdákat a Lánchídon, pár fiatal még zenét hallgat a pesti hídfőnél, de már a megafonos momentumos aktivista is megköszönte a részvételt, illetve tüntetni hívott kedd 17 órára.