Nincs mese, be kell látnunk: Amerikában sokkal, de sokkal előbb tart a szólás- és sajtószabadság ügyében. Annyira, hogy azt Magyarországon elképzelni is nehéz.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német konzervatív napilap a Népszabadság kiadásának felfüggesztésével kapcsolatban közölt összeállítást szombati számában.
Manapság már valódi jelentése van annak, ha valaki a megváltozott médiafogyasztási szokásokkal példálózik. Tévés, rádiós celebek helyett YouTube-os fiúkért és lányokért rajonganak a fiatalok.
Magyarország nem teljesít jobban a sajtószabadság terén, és a környező régiókban is egyre silányabb a helyzet. A cseheknél médiaoligarcha születik, az ukránoknál sorra verik az újságírókat.
Az ismert televíziós újságíró és volt laptulajdonos ügyészségi dokumentumokat bemutatva idézi fel a 24.hu-nak, hogy - állítása szerint - hogyan csinálta ki őt és szerkesztőségét Orbán Viktor még az első miniszterelnöksége idején, 1999-ben.
Hazájában büntetőeljárás folyik ellene sikkasztás miatt, ő adta el a BorsodChemet a kínaiaknak és mondták az orosz Gazprom lobbistájának is. Heinrich Pecina portréja.
Interjút készítettünk a Népszabadság főszerkesztő-helyettesével. Úgy gondolja, politikai döntés született, amikor a kiadó felfüggesztette a napilap kiadását.