Hosszú éveken át tartó látványos harc után az önkormányzat belenyugodott abba, hogy az önkormányzati tulajdonú ház műemlékké vált, most pedig már a hasznosítását tervezik.
A Kartács utca 20. 2016-ban, a bontási engedély kiadása után vált műemlékké, a kerület azonban nem áll el a szándékától, és jogi úton próbálja érvényesíteni az akaratát.