„A lehető legsúlyosabb büntetést érdemelné az ilyen. De Magyarország igazságszolgáltatása egyenlő a nullával” – mondta a Győrben halálra gázolt asszony fia.
Kósa Roland győri alpolgármester feljelentést tett, miután a gyanú szerint több mint 100 millió forint közpénz kerülhetett érdemi tevékenységet nem végző, egymáshoz köthető egyesületekhez.
Győr kész azonnali tárgyalásokra a kormánnyal a súlyos finanszírozási gondok miatt, miközben Pintér Bence polgármester igazságtalannak tartja a szolidaritási hozzájárulást.
Megszólalt az igazságügyi szakértő a nyolc halálos áldozattal járó tragédiáról. Az egyik túlélő életveszélyben van, a másik súlyos végtagsérüléseket szenvedett.
A vádlottak szerint viszont még a polgármester olyan embere is részt vett a hulladékgazdálkodással kapcsolatos értekezleteken, akinek feladatköre szerint ehhez semmi köze nem volt.
Sárkány Péter vezetése alatt súlyos pénzügyi problémák halmozódtak fel cégnél: milliárdos hiány, elhallgatott hitelfelvétel és kiürített tartalékok terhelik a városi céget – írta a győri polgármester.
Személyi szabadság megsértésének gyanújával indult eljárás azok ellen a fekete ruhás biztonságiak ellen, akik Orbán Viktor márciusi győri beszéde idején a tüntetőkkel szemben léptek fel.
Pintér Bence, Győr polgármestere feljelentést tett a Győr+Média Zrt. ügyében, miután belső információk alapján felmerült a gyanú, hogy az önkormányzati médiacég közpénzeket fiktív foglalkoztatásra és nem valós teljesítésekre költhetett.