A falvak felét le akarta dózeroltatni Ceausescu „Településszisztematizálásnak” hívta Nicolae Ceausescu azt a tervét, hogy romániai falvak felét eltünteti. 1988. április 29-én jelentette be az elképzelést. Balla István 2013. 04. 27. 11:52 Nagyvilág
„Csak tudni akartam, hogy jól vagy-e” – nyilvánosságra hoztak egy telefonbeszélgetést, amit a Wagner lázadása idején folytatott Szijjártó és Lavrov