A második világháborúig a budapestiek hétköznapi élete, tisztálkodása és nyári kikapcsolódása is a Dunához kapcsolódott – a városi fürdőzés legális volt, a folyópart pedig nyüzsgő közösségi térként is működött.
A Duna-menti alföld alatt terül el Európa egyik legnagyobb ivóvíztartaléka, ami egyszerre értéke és felelőssége a régiónak. Erről szól a Slovak Press Photo 2025-ös kiállítása.