Pályán kívül

Meghalt Gyarmati Olga

Hosszú, súlyos betegség után 89 éves korában elhunyt Gyarmati Olga olimpiai bajnok távolugró.

Haláláról Hámori Jenő, a New Orleansban élő olimpiai bajnok kardvívó tájékoztatta az Olimpiai Bajnokok Klubját.

A debreceni születésű Gyarmati Olga üstökösként tűnt fel a magyar atlétika egén és eredményei alapján fényes állócsillag maradt. Nevét a magyar sport aranykönyvébe olimpiai távolugró győzelmével 1948-ban, Londonban írta be. E mellett kétszer volt első Főiskolai Világbajnokságon – írja a mob.hu.

Nyugodjon békében!
Fotó: vasassc.eu

Kiemelkedő képességei és sokoldalúsága révén vágtaszámokban, gáton, távolban és magasban, valamint ötpróbában összesen 31 magyar bajnokságot nyert, 24-szer javított országos csúcsot. Első magyar bajnoki címét tizenhét éves korában szerezte meg.

Budapestre költözve pályafutása a Vasas SC színeiben teljesedett ki. A magyar atlétika kivételes tehetségű versenyzője 1956 után előbb Nagy Britanniában, majd az Egyesült Államokban telepedett le. Zárkózott életének utolsó időszakáról nincs információ – eredményei azonban örökre a magyar atlétika korszakos versenyzői közé emelték Gyarmati Olgát.

A Massachusetts állam északi részén található Orange városában élt, Greenfieldben hunyt el. A 2013. október végén bekövetkezett haláláról még az elmúlt év végén a sportág nemzetközi statisztikusa Peter Matthews adta az első hírt egy amerikai hírportál alapján.

<div class=”article_box_border”>
<div class=”article_solidheader”>
<h3>Eredmények – NHL</h3>
</div>
<p>New York Rangers-Dallas Stars 3-2 <br />Columbus Blue Jackets-Carolina Hurricanes 3-0 <br />Washington Capitals-Toronto Maple Leafs 3-2<br />Colorado Avalanche-New York Islanders 1-2 – hosszabbítás után<br />Vancouver Canucks-St. Louis Blues 2-1 <br />Edmonton Oilers-Pittsburgh Penguins 4-3 – hosszabbítás után</p>