Pályán kívül

Ribéry erről lecsúszott

Franck Ribéry (franck ribéry, )

Az idei wimbledoni bajnok Marion Bartoli és a francia férfi kosárlabda-válogatottal Európa-bajnoki címet szerző Tony Parker lett az év sportolója Franciaországban a L'Equipe című sportlap szavazásán.

A 29 esztendős Bartoli profi pályafutásának egyetlen Grand Slam-győzelmét aratta Wimbledonban, majd augusztusban egészségi problémák miatt bejelentette visszavonulását. A szavazáson 886 pontot kapott, megelőzve két világbajnok alpesi síelőt, a lesikló Marion Rollandot (522) és az óriásműlesikló Tessa Worleyt (520).

Parker volt a legjobb francia sportoló 2013-ban
Fotó: AFP

A férfiak mezőnyében az NBA-s sztár Parker bizonyult a legjobbak (805 pont). A második helyen a cselgáncsozó olimpiai és hatszoros világbajnok, tavalyi győztes Teddy Riner (555) végzett. Harmadik volt a hármasugró világbajnok Teddy Tamgho (403), negyedik pedig a Bayern München labdarúgócsapatával német bajnok és kupagyőztes, valamint Bajnokok Ligáját nyerő Franck Ribéry (375)