Pályán kívül

Temetőben lett öngyilkos a legendás sportoló

nascar (nascar, )

A NASCAR egyik leghírhedtebb egykori versenyzőjének holttestét csütörtökön találták meg, a seriff jelentése alapján lelőtte magát.

Egy North Carolina temetőben találták holtan Richard “Dick” Trickle-t, a volt Nascar-versenyzőt. A Lincoln megyei seriff jelentéséből kiderül, a visszavonult sportoló halála előtt telefonon bejelentette, hogy “egy holttest lesz a Forest Lawn temetőben, méghozzá az övé”. Hiába próbálták visszahívni, nem vette már fel a telefont. Halálát lőtt seb okozta, a lövést a jelek szerint ő adta le.

Dick Trickle – ebben a sportban nem teljesen szoktalan módon – későn érő típus volt: 1989-ben, 48 évesen lett az év újonca a Winston kupában. Kilenc évvel később 57 évesen a Busch szériában még versenyt nyert. Ő volt az egyik legeredményesebb short track (ebben a kategóriában 1,6 kilométernél rövidebb pályán zajlanak a versenyek) versenyző. Több mint ezer futamot nyert karrierje folyamán.

A címlapokra mégis azzal került fel, mikor lyukat csinált a sisakján, hogy azon keresztül tudjon cigarettázni.