Pályán kívül

Bevonták Ballack jogsiját

Tizennyolc hónapra bevonták Michael Ballack, a Bayern München korábbi futballistájának jogosítványát, aki még októberben a spanyol Plasencia város környékén száguldozott 212 kilométer/órás sebességgel.

A német labdarúgót olyan helyen kapcsolták le, ahol a megengedett maximum sebesség 120 km/h, ezt a limitet pedig Ballack 92-vel túllépte. A 98-szoros válogatott, világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes német középpályást – aki az eset előtt néhány nappal jelentette be visszavonulását – 6750 euró pénzbüntetésre, illetve a perköltségek megtérítésére kötelezte a bíróság.

A 36 éves Ballack hazájában megfordult az 1. FC Kaiserslautern, a Bayern München és a Bayer Leverkusen csapatában, négy bajnoki címet és három kupaelsőséget nyert. Idegenlégiósként 2006 és 2010 között a londoni Chelsea-t erősítette, amellyel egyszer bajnok, háromszor pedig FA Kupa-győztes lett. Ballack öt napig fellebbezhet az ítélet ellen.