Pályán kívül

Sokáig vécézett a szexi teniszezőnő, ezért megbüntették

Ana Ivanovics a linzi női tenisztorna nyolcaddöntőjében pontokat veszített, mert sokáig trónolt a vécén.

Az Ana Ivanovics – Barbora Zahlavova-Strycova nyolcaddöntő első térfélcseréjénél a szerb klasszisra rájött a szapora, így odament a játékvezetőhöz, és engedélyt kért egy rövid kis kimenőre. Mivel úgy értelmezte a bíró szavait, hogy ezt meg is kapta, a toalettre távozott, amikor azonban néhány perc múlva visszatért, meglepve tapasztalta, hogy négy labdamenetnyi büntetést kapott, vagyis egy játékot csak úgy odaajándékozott cseh riválisának.

Kiderült ugyanis, hogy Ivanovics félreértette a bírót, így nem szabadott volna elhagynia a pályát. A szabályok értelmében pedig a szünet idején túl minden húsz másodperc távollétért egy elveszített pont a szankció. Más kérdés, hogy a szerb szépség végül így is simán, 6-3, 6-2-re hozta a mérkőzést.