Forma-1

Verstappen a 15. helyről rajtolva is simán átvágott a mezőnyön, de Pérezt nem tudta megelőzni

Ben Stansall / AFP

A Red Bull mexikói pilótája, Sergio Pérez nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat.

A rajtot Alonso kapta el jobban, aki simán bevágott Pérez elé, de a kétszeres világbajnok nem sokáig örülhetett, mert kiderült, hogy nem a megfelelő módon állt fel a rajtrácsra, így 5 másodperces büntetést kapott

A rajt másik vesztese Piastri volt, akivel Ocon keménykedett, így a McLaren ausztráljának az autójáról lerepült alkatrész miatt be kellett mennie a bokszba.

Pérez a negyedik körben vette vissza az első helyet Alonsótól, a tízhelyes rajtbüntetéssel sújtott, és emiatt a 12. pozícióból induló Leclerc pedig a hetedik körben már a nyolcadik helyen autózott.

A tizedik körben Pérez, Alonso, Russell, Stroll, Sainz, Ocon, Leclerc, Hamilton, Verstappen, Gasly volt az első tíz sorrendje, vagyis a 15. helyről rajtoló Verstappen villámgyorsan felküzdötte magát a pontszerzők közé.

De ezzel nem elégedett meg, és a 12. körben már Hamiltont is megelőzte.

A 18. körben Strollnak szóltak a fülére a bokszból, hogy azonnal állítsa le az Aston Martint, úgyhogy ő lett az első kieső, és jött a pályára a biztonsági autó.

A biztonsági autós fázis nyertese Verstappen lett, mivel a bokszkiállások miatt a negyedik helyen találta magát. Az újraindulásnál Pérez, Alonso, Russell, Verstappen, Sainz, Hamilton, Leclerc, Cunoda, Ocon és Gasly tartozott a pontszerzők közé.

Verstappen a 23. körben tükörsimán elhúzott Russell mellett, így már dobogósnak mondhatta magát, majd féltávnál már a második helyen auózott, mivel Alonso megelőzése sem okozott gondot a számára.

A verseny második kiesője Albon lett, aki alatt fékproblémák miatt folyamatosan lassult a Williams. 15 körrel a vége előtt Verstappen hátránya 4,5 mp volt Pérezzel szemben, miközben a harmadik helyet őrizte Alonso a két Mercedes előtt.

Tíz körrel a leintés előtt Pérez 4,3 másodpercet még mindig őrzött az előnyéből, miközben Alonso mögött a csapattársak csatáztak: Russell Hamiltonnal, Sainz Leclerc-rel, Ocon pedig Gaslyval.

Az utolsó körökben mindössze egyetlen érdemleges esemény történt, Magnussen Cunodát megelőzve feljött a tizedik, vagyis pontot érő helyre.

Pérez pályafutása ötödik futamgyőzelmét aratta, mögötte Verstappen és Alonso fért még fel a dobogóra. A további pontszerzők: Russell, Hamilton, Sainz, Leclerc, Ocon, Gasly, Magnussen.

A leggyorsabb körért járó bónuszpontot Verstappen zsebelte be, aki összetettben ennek a pluszpontnak köszönhetően vezet Pérez előtt. Alonso pedig pályafutása során századszor állhatott a dobogón.

Frissítünk!

A futam után jött a hír, hogy Alonso nem a megfelelő módon töltötte le az 5 másodperces büntetését, így újabb 10 mp-s büntetéssel sújtották, ezzel pedig Russell ölébe hullott a harmadik hely, a spanyol pilóta pedig visszacsúszott a negyedikre.