Forma-1
MONZA, ITALY - SEPTEMBER 01: Lewis Hamilton of Great Britain driving the (44) Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes WO9 leads Valtteri Bottas driving the (77) Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes WO9 on track during qualifying for the Formula One Grand Prix of Italy at Autodromo di Monza on September 1, 2018 in Monza, Italy.  (Photo by Charles Coates/Getty Images)

Hamilton behúzta az Olasz Nagydíjat, a Ferrari 2010 óta nyeretlen Monzában

2018. 09. 02. 16:35

Óriási csatában nyert Lewis Hamilton, a Mercedes négyszeres világbajnoka Monzában Kimi Räikkönen előtt. A futam elején nagyon szerencsés volt a brit pilóta, mivel ütközött Sebastian Vettellel, de csak a németnek kellett a boxba hajtania új első szárnyért.

Räikkönen és Hamilton a 45. körig gyepálta egymást, akkor viszont Hamilton meg tudta előzni a finnt, onnantól pedig simán behúzta már a futamot. A harmadik helyen papíron a Red Bull versenyzője, Max Verstappen végzett, ám egy büntetés miatt Valtteri Bottas állhatott a dobogóra.

Vettel a pályán az ötödik, a holland büntetése után a negyedik helyen végzett.