Forma-1
during practice for the Formula One Grand Prix of Germany at Hockenheimring on July 20, 2018 in Hockenheim, Germany.

Hamilton drámája után Sebastian Vettelé a pole Hockenheimben

2018. 07. 21. 16:18

A hazai közönség előtt szereplő Sebastian Vettel, a Ferrari négyszeres világbajnok pilótája nyerte a Forma-1-es Német Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. A vb-pontversenyben is vezető 31 éves Vettelnek ez az idei ötödik, pályafutásának pedig 55. pole pozíciója.

A második helyen Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője zárta az időmérőt, míg a harmadik rajtkockát Vettel csapattársa, a szintén finn Kimi Räikkönen foglalhatja majd el.

Vettel legnagyobb riválisa, a címvédő és ugyancsak négyszeres vb-győztes brit Lewis Hamilton (Mercedes) műszaki probléma miatt csak 14. lett az időmérőn. Hamilton az edzés első szakaszában ráhajtott az egyik rázókőre, az ütés következtében meghibásodott a Mercedes hidraulikai rendszere, ezért a brit pilóta nem folytathatta.

HOCKENHEIM, GERMANY - JULY 21:  Lewis Hamilton of Great Britain and Mercedes GP is returned to the garage after stopping on track during qualifying for the Formula One Grand Prix of Germany at Hockenheimring on July 21, 2018 in Hockenheim, Germany.  (Photo by Charles Coates/Getty Images)
Lewis Hamilton kiesett az időmérőn, így próbálta a boxba tolni az autóját
A négyszeres világbajnok rontott, ezzel pedig óriási hátrányba kerülhet Sebastian Vettellel szemben.

Hamilton így legjobb esetben is csak a 14. kockából startolhat majd a futamon, de ha a versenyautójában ki kell cserélni valamilyen alkatrészt, akkor akár még az utolsó sorba is sorolhatja őt a versenybíróság.

A 67 körös Német Nagydíj vasárnap 15.10 órakor kezdődik.