Forma-1
Mercedes driver Nico Rosberg of Germany celebrates his pole position following the qualifying session of the Formula One Japanese Grand Prix at the Suzuka circuit on September 26, 2015. AFP PHOTO/Toru YAMANAKA

A két Mercedes indul az élről Japánban

2015. 09. 26. 10:03

Az összetett pontversenyben második helyen álló Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Forma-1-es Japán Nagydíj szombati időmérő edzését, így ő kezdheti majd az élről a vasárnapi futamot.

A 30 éves versenyző mögött csapattársa, a világbajnoki címvédő és az összetettben élen álló brit Lewis Hamilton végzett a második helyen, míg a harmadik rajtkockát Valtteri Bottas, a Williams finn pilótája szerezte meg.

Rosbergnek ez pályafutása 17., s az idei második pole pozíciója.

A versenyzők az utolsó mért körüket már nem tudták megtenni, az időmérőt 36 másodperccel a leintés előtt ugyanis piros zászlóval félbeszakították az orosz Danyiil Kvjat (Red Bull) látványos balesete miatt, és már nem indították újra.

Az 53 körös Japán Nagydíj vasárnap, magyar idő szerint reggel 7 órakor kezdődik.