Forma-1

Rosberg indul az élről a Brit Nagydíjon

A Mercedes német versenyzője végzett az élen a kaotikus időmérőn. Hamilton csak a hatodik lett, a két Ferrari már a Q1-ben kiesett.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Általában nem a Q1 a versenyhétvége legizgalmasabb része, ám a Brit Nagydíjon az időmérő első szakaszába beleszólt az eső, emiatt több meglepetés is született: nem jutott tovább a Q2-be Fernando Alonso, Kimi Räikkönen, Valtteri Bottas és Felipe Massa sem, mellettük a két Red Bull is veszélyben volt. A Caterham mindkét versenyzője túllépte a 107 százalékos határt.

A Q2-ben az első két helyet kisajátította a Mercedes, Sebastian Vettel üldözte őket kitartóan. Sokáig úgy tűnt, hogy Jules Bianchi nagy meglepetésre a harmadik szakaszba jut a Marussiával, végül kicsúszott az első tízből. Gutierrez a Q2 végén kicsúszott a pályáról a Sauberrel és kicsit össze is törte az autóját.

A Q3-ban ismét elkezdett esni az eső, a pilóták csúszkáltak is rendesen. Hamiltont és Rosberget nem zavarták meg a körülmények, az etap közepén bő egy másodperc volt az előnyük a mezőnnyel szemben. Az időmérő nagyon izgalmas volt: előbb Hülkenberg, majd Vettel, majd a legvégén Rosberg ért oda az első helyre, a német szerezte meg a pole-t. Vettél a második, Buttoné a harmadik rajtkocka, Hamilton visszacsúszott a hatodik helyre.