Rosberg nyerte az Ausztrál Nagydíjat

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2014. 03. 16. 08:42

A címvédő Sebastian Vettel és a pole-ból rajtoló Lewis Hamilton már a futam elején kiállt. A Mercedes német versenyzője végig vezetve szerezte meg a győzelmet.

Vasárnap, magyar idő szerint reggel hét órakor kezdődött a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj. Az első helyről Lewis Hamilton indulhatott, ám a Mercedes brit versenyzőjét már a rajtnál megelőzte a csapattárs, Nico Rosberg és a Red Bullal versenyző Daniel Ricciardo, ráadásul ha mindez nem lett volna elegendő, Hamiltonnak technikai probléma miatt hamar fel kellett adnia a versenyt. A címvédő Sebastian Vettel is csak a negyedik körig tartózkodott a pályán, a német autóján szombatról vasárnapra átprogramozták a motort, úgy tűnik, hogy ez a húzás nem vált be.

A rajtot egyébként egy baleset is “színesítette”, az egy év kihagyás után visszatérő Kamuji Kobajasi ütötte ki a nagy terveket szövögető Felipe Massát. A brazil szerint Romain Grosjeant anno egy hasonló megmozdulás miatt tiltották el egy versenytől.

Rosberg élni tudott a kínálkozó lehetőséggel, fokozatosan növelte előnyét az élen és még az sem zavarta meg, hogy Valtteri Bottas a 10. körben a falnak koccant a Williamsszel, a pályára került felni darab miatt pedig bejött a biztonsági autó – a finn folytatni tudta. Rosberg mögött a hazai közönség előtt szereplő Ricciardo is őrizte pozícióját, míg a harmadik helyen az újonc Kevin Magnussen körözgetett a McLarennel.

Nico Rosberg már a rajtnál elhúzott
Fotó: Europress Fotóügynökség

A Mercedes német pilótája a hajrára már tetemes előnybe került és végül ki sem engedte a kezéből a győzelmet. Ricciardónak még csatáznia kellett a második helyért a két McLarennel, de meg tudta őrizni a pozícióját. A fiatal Magnussen lett a harmadik.

Jenson Button a végigszenvedett 2013-as szezont követően egy biztatónak mondható negyedik hellyel kezdte az évet. Fernando Alonso az ötödik helyre hozta be a Ferrarit, utána pedig Bottas (pedig egy ízben felnin kellett a bokszba mennie még a 10. körben, miatta jött be a safety car), Nico Hülkenberg, Kimi Räikkönen, Jean-Éric Vergne és Danyiil Kvijat volt a sorrend.

A versenyt összesen 15 autó fejezte be, igaz Jules Bianchi helyezetlenül, mert nagyon lemaradt és nem teljesítette a Rosberg által megtett táv 90 százalékát. Ugyanakkor nem esett ki mindenki, ahogy azt páran előrevetítették.