Forma-1

Ritka pánikot élt túl a Red Bull

red bull csapat (red bull csapat)

Vettel magasztalása mellett több újság is kitért a kissé neccesre sikeredett kerékcserére a vasárnapi Brazil Nagydíjon.

A nemzetközi sajtó egyöntetűen Sebastien Vettel dicséri, miután a Red Bull már négyszeres világbajnok pilótája nyerte meg vasárnap a Forma-1-es szezonzáró Brazil Nagydíjat.

A 26 éves német versenyző sorozatban kilencedik futamgyőzelmét aratta, erre legutóbb 60 évvel ezelőtt, a kétszeres vb-győztes olasz Alberto Ascari volt képes, ő az 1952-es idény végén, s az 1953-as elején ért célba elsőként kilencszer.

Ráadásul ez volt pályafutása 39. diadala, ezzel beállította honfitársa, a hétszeres világbajnok Michael Schumacher 2004-es csúcsát.

A nemzetközi sajtóvisszhang

Németország:

Bild:Vettel háromkerekes győzelme. A boxban egy kereket elfelejtettek kicserélni, de így is összejött a rekord.”

Darmstädter Echo: Vettel dominanciája megtörhetetlen.

Stuttgarter Zeitung:Schumacherrel egy szinten. Vettel idénybeli 13. futamán nyert, ezzel beállította példaképének a csúcsát.

Die Welt: Csak a szezon vége állította meg a verhetetlen Vettelt.”

Anglia:

Mail:Megállíthatatlan! A mesteri Vettel az idény utolsó futamát is kihasználta arra, hogy beállítson egy 60 éves rekordot.”

Guardian: Ritka pánikot élt túl a boxban a Red Bull, és végül idei negyedik kettős sikerét ünnepelhette.”

Ausztria:

Kronen Zeitung: “Brazíliai diadalával Vettel ismét beszáguldott a történelemkönyvekbe.”

Österreich:A világbajnok az utolsó futamon aratott győzelmével koronázta meg rekordidényét.

Kurier: “Az örökké éhes Vettel rányomta a bélyegzőjét a 2013-as szezonra.

Svájc:

Blick: Vettel mindent akar, ezért nem ajándékozta el idénybeli 13. sikerét. Csapattársa, Webber így 215 futam után másodikként búcsúzott az F1-től.

Tages-Anzeiger: A szezon Brazíliában véget ért, ellentétben Vettel sikerszériájával. Vettel idei 13. győzelmével beállította Schumacher rekordját.

Argentína:

Clarin: “Vettel egyedi eset, ő rekordokat dönteni érkezett az F1-be. Ő a királykategória új korszakának az arca: fiatal és lenyűgöző.”