Forma-1

Hamilton nyerte az első brazil edzést

lewis hamilton (lewis hamilton)

Folytatja év végi remeklését a McLarentől távozó pilóta, hiszen az utolsó futam első gyakorlásán is ő volt a leggyorsabb. Vettel 2., Alonso 5. lett.

A brit pilóta ott folytatja, ahol Austinban abbahagyta: a McLaren versenyzője azok után, hogy győzött az Amerikai Nagydíjon, az első brazil szabadedzésen is a leggyorsabb volt.

Lewis Hamilton már a 90 perces edzés elején megfutotta azt a kört (1.14.131 perc), amelyet később már nem tudtak megverni a többiek. Érdekesség, hogy minden versenyző már a Pirelli speciális, 2013-as gumijaival futott a gyakorláson.

A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel, aki összetettben 13 ponttal vezet a második helyen álló Fernando Alonso mögött a második legjobb időt futotta, csak 0.009-cel volt lassabb, mint az utolsó mcLaren-es futamára készülő Hamilton.

A spanyol ideje 1.14.392 lett, nem nagy tehát a differencia, igaz, ez is csak az 5. helyre volt elegendő. A finn Kimi Raikkönen sokáig nem is futott ki motorproblémái miatt, keveset töltött később is a pályán, így csak a 16. helyre tudott bejönni.

Baleset nem történt, igaz, az edzés 9. percében Felipe Massa kicsúszott egy pillanatra a pályáról.