Forma-1

Alonso volt a leggyorsabb a brit esőben

Fernando Alonso (fernando alonso, )

A Ferrari spanyol pilótája, Fernando Alonso indulhat az első helyről a Forma-1 Brit Nagydíján. A szombati időmérő másfél órát állt esőszünet miatt.

Ugyan a harmadik szabadedzésen olykor a nap is előbújt szombaton, az időmérőn már nem voltak ilyen kegyesek az égiek a mezőnnyel, szakadó esőben kezdődött el a Q1. Az időjárás miatt a DRS használatát nem engedélyezték.

Egy kis ideig ugyan elállt az égi áldás, azonban az első etap végére ismét eleredt az eső, ez pedig megkavarta egy kicsit a mezőnyt, a HRT, a Marussia és a Caterham két-két pilótája mellett óriási meglepetésre Jenson Buttonnak ért véget 20 perc után a szombat. Timo Glock az első szakasz végén egyébként megcsúszott a versenygépével, keresztbeállt a pályán, de nagyobb baj nem történt. Charles Pic indulása még kérdéses lesz, ugyanis nem fért bele a 107 százalékos időbe.

A Q2-ben borzalmasak voltak a körülmények, a versenyzők csúszkáltak össze-vissza, Michael Schumacher majdnem a kavicságyban landolt, Fernando Alonsónak pedig minden rutinjára szüksége volt ahhoz, hogy ne kenődjön fel a falra. 6 perc 19 másodperccel a vége előtt érkezett is a piros zászló. Legutóbb a 2009-es brazil GP-n fordult elő hasonló eset: akkor a meg-megújuló esőzés, a balesetek, kicsúszások miatt az időmérő összesen 2 óra 47 percig tartott.

Alonso fantasztikus mentése:

Ezúttal kevesebbel megúsztuk, olyan 90 percen át várt arra mindenki, hogy letisztuljon a pálya. Páran próbáltak trükközni a gumiválasztással, azonban az intermediate abroncsok alkalmatlannak bizonyultak, így nem volt meglepő, hogy a többség az extrém esőgumi mellett tette le a voksát. A Q2 végén jöttek a jobbnál jobb köridők, Schumacher volt az első, aki 1:57 alá tudott menni, de aztán Lewis Hamilton és Nico Hülkenberg is be tudott elé férkőzni. Alonson majdnem elvérzett ebben a szakaszban, az utolsó gyors körével jutott csak be a Q3-ba a kilencedik helyen, Sebastian Vettel pedig tízedikként. Nico Rosberg kisebb meglepetésre csak a 13. rajthelyet csípte meg.

Romain Grosjean hiába jutott be a harmadik kvalifikációs szakaszba, kicsúszott a pályáról a Q2 után és a kavicságyban kötött ki, így nem tudta folytatni a körözgetést. Mivel a pálya már lehetővé tette, így felkerültek az intermedaite gumik. Schumacher volt ismét az, aki megtörte a jeget, azonban Alonso és Felipe Massa, majd a két Red Bull is beelőzte. Egy ideig úgy tűnt, hogy Mark Webberé lesz a pole, ám végül Alonso neve mellé került a legjobb idő, az ausztrálé lett a második rajtkocka, Schumacher pedig a harmadik helyről indulhat a vasárnapi futamon.

Vettel a negyedik, Massa az ötödik, Raikkönen a hatodik, Pastor Maldonado a hetedik, Hamilton csak a nyolcadik, Hülkenberg a kilencedik, Grosjean pedig a tizedik helyről rajtol.