Hamilton nyerte a Kanadai Nagydíjat

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2012. 06. 10. 21:38

Lewis Hamilton nyerte a Forma-1 Kanadai Nagydíját. Romain Grosjean lett a második, Sergio Perez a harmadik. A hetedik futamon a brit volt a szezon hetedik győztese és a világbajnokságon is átvette a vezetést.

A rajt simán lezajlott, az élen nem történt változás, ugyanakkor Paul Di Resta több helyet is javított a középmezőnyben. A Kanadai Nagydíj első körei nem tartogattak túl sok izgalmat, majd a hatodik körben kicsúszott a pályáról Felipe Massa, aki nem sokkal később a falra is majdnem felrakta a Ferrarit.

A folytatásban az élmenők (a pole-ból rajtoló Sebastian Vettel, Lewis Hamilton és Fernando Alonso) mellett a bokszkiállásoknál Romain Grosjean is járt a mezőny élén, miközben a gumikkal jól spóroló Kimi Raikkönen és Sergio Perez is feljött az első háromra.

A 24. körben Narain Karthikeyan, a 45.-ben Michael Schumacher adta fel a versenyt. Az indiai kicsúszott a pályáról, míg a peches veterán hátsó szárnya hibásodott meg.

A folytatásban szép csendben elkörözgettek a versenyzők, majd a hajrában Hamiltont ugyan Alonso és Vettel is megelőzte egy elrontott kiállásnak köszönhetően, a brit mindkettejüket visszaelőzte. Mindeközben a spanyolt Grosjean és Perez is megelőzte, Vettel pedig nekikoccant a bajnokok falának friss gumikkal.

Az első hármas már nem változott, Hamilton nyert, ezzel a szezon hetedik versenye után sincs duplázás, a brit a hetedik futamgyőztes, ráadásul a vezetést is átvette a világbajnoki potnversenyben. Grosjean lett a második, Perez pedig a harmadik, Vettel pedig feljött negyediknek, miután maga mögé utasította a gumikkal teljesen elfogyó Alonsót. Nico Rosberg, Mark Webber, Raikkönen, Kamui Kobajasi és Massa szerzett még pontot.

20.  Pic           Marussia-Cosworth          +    2 kör

LAS VEGAS, NEVADA - OCTOBER 10:  LeBron James #23 and Lance Stephenson #6 of the Los Angeles Lakers celebrate after James made a shot against the Golden State Warriors and was fouled during their preseason game at T-Mobile Arena on October 10, 2018 in Las Vegas, Nevada. The Lakers defeated the Warriors 123-113. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.  (Photo by Ethan Miller/Getty Images)